Temizlik

Pratik banyo temizliği nasıl yapılmalıdır?

Pratik banyo temizliği nasıl yapılmalıdır?

Banyo ve tuvaletlerinizi hızlıca temizlemenizi sağlayacak pratik ipuçları.

Planlanmamış misafir ziyaretlerinde evimiz temiz olsa dahi elimiz ayağımıza dolaşır. Hemen evi derleyip toplamaya girişiriz. Salona öncelik verilir evi toparlarken. Aslına bakılırsa banyo temizliği salonun derli toplu olmasından daha önemlidir. Habersiz gelen misafir, muhtemelen çok yakınınızdır ve ufak tefek dağınıklıkları umursamaz. Ama tuvalet ve banyonun temiz olması ayrı bir konudur. Misafirler gelmeden banyonuzu 5 dakikada tertemiz yapmak için bazı ipuçları hazırladım sizler için.

Pratik klozet temizliği :

Klozetin içine çepeçevre çamaşır suyu döküp fırçayla fırçalayın ve sifonu çekin,

Hızlı bir klozet temizliği için ıslak mendiller hayat kurtarıcı olabilir. Rezervuarın üstünü, kapakları ve kapakların altını ıslak mendille silin. Islak mendilin hijyeni sizin için yeterli değilse kolonya ile ıslattığınız bir kağıt havlu da aynı işi görecektir.

Ayna temizliği :
Aynaya cam spreyi sıkıp gazete kağıdıyla silin. Çok kısa sürede tertemiz aynalara sahip olacaksınız.

Lavabo temizliği :
Birkaç parça kağıt havlunun üzerine 1 yemek kaşığı kadar koyu kıvamlı çamaşır suyu döküp önce musluk başlığını, ardından lavabonun kenarlarından başlayarak her yerini silin. Islattığınız birkaç parça kağıt havluyla durulayın. Kuru kağıt havluyla kurulayın.
Yerdeki su lekeleri temizliği :Özellikle fayanslarınız koyu renkli ise su lekeleri kendini gösterecektir. Nemli birkaç parça kağıt havluyla lekeleri saniyeler içinde silebilirsiniz.

Çöp :

 Çöp kutusundaki çöpü atıp yeni bir poşet geçirin.

Son rötuşlar :
Duşakabinin kapısını kapatın veya duş perdesini çekin. Havluyu temiziyle değiştirin. Oda spreyi sıkın.

Benzer Yazılar

Yatak odasında hızlı temizlik

HayataRehber

Yatak odasını temizlemenin sırları

HayataRehber

Salon ve odalarda hızlı temizlik

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster