İnternet

PUBG, 1 Milyon Barajını Geçti

PUBG, 1 Milyon Barajını Geçti

PUBG Rekor

Hayatta kalma oyunlarına yeni bir bakış açısı getirerek, bir anda durdurulamaz bir şöhrete kavuşan PlayerUnknown’s Battlegrounds, anlık 1 milyon oyuncu sayısını geçerek, bir başka başarıya daha imza attı. 

Erken erişim aşamasının başlamasının üzerinden sadece 165 gün geçmişken, 10 milyondan fazla kopya sattığı açıklanan PlayerUnknown’s Battlegrounds, iki hafta kadar önce Dota 2’nin anlık kullanıcı sayısını geride bırakmış ve birçok oyuncuyu şaşırtmıştı. Anlık oyuncu sayısı konusundaki başarısını günbegün arttıran PUBG, dün itibariyle 1 milyondan fazla oyuncuyu aynı anda buluşturarak, önemli bir basamağı daha atlamış oldu.

Rekorun kırıldığı zamanda PlayerUnknown’s Battlegrounds’ı 1,018,540 kişi oynarken, Dota 2’yi 751,666 kişi oynuyordu. Counter Strike: Global Offensive’in ise 515,104 anlık oyuncusu bulunmaktaydı. Kozmetik eşyaları sayesinde Steam pazarına da hükmeden yapım, yakın zamanda konsol çıkışını da gerçekleştirecek. Süreli olarak Xbox One platformlarında kalacak olan PlayerUnknown’s Battlegrounds’un satış grafiği, oyun konsola çıktıktan sonra mutlaka artacaktır 

Tam olarak 1,018,540 oyuncuyla kendi rekorunu kıran ve liste başına yerleşen yapım, geçilemeyecek gibi duran Counter-Strike: Global Offensive’i ikiye katlamayı da başardı. Uzun süredir anlık oyuncu sayısı listesinin ilk sırasında yer alan Dota 2’ye de yaklaşık 300 bin oyuncu fark attı. Yakın zamanda PUBG‘nin yapmış olduğu rekoru kıracak bir oyun yok gibi gözüküyor.

PUBG anlık oyuncu sayısı

Anlık oyuncu sayısına dair rekor daha önce Dota 2’ye aitti ve 1 milyon oyuncu barajını aşmayı başardı. PlayerUnknown’s Battlegrounds’un yakaladığı bu başarının sürmesi beklenirken, oyunun, rekoru kırılamayacak bir noktaya kadar getirebileceği tahminleri de yapılıyor. Geliştirici ekip olan BlueHole’ün şimdiki hedefi 15 milyon kopya ve anlık 2 milyon oyuncu sayısı oldu. Muhtemelen PlayerUnknown’s Battlegrounds seneye bu zamanlarda hedeflenen sayıya ulaşacaktır.

Benzer Yazılar

Türkiye Google’da en çok bu kelimeleri aradı

HayataRehber

Çin’den gizliliğe bir darbe daha: İnternetteki yorumlarda gerçek kimlik bilgileri olacak

HayataRehber

PublicFeed Haberleşmenin En Kolay Yolu Mu?

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster