İnternet

PublicFeed Haberleşmenin En Kolay Yolu Mu?

PublicFeed Haberleşmenin En Kolay Yolu Mu?

Sosyal medyanın elinde bulundurduğu imkânlar neticesinde hem ülkemizin hem de dünyanın gündemini sosyal ağlar üzerinden takip etmeye başladık.  Dijital ortama taşınan gazeteler gibi, aktif haber üreten mobil destekli uygulamalar olsa da takibin ağırlıklı olarak sosyal ağlar üzerinden ilerlediğinin farkındayız. Takip ettiğimiz hesapların paylaşımlarını görüp, takip etmediğiniz hesaplardan gelen haberleri kaçırmayacağımızı iddia eden yepyeni bir uygulama var.

“PublicFeed”

PublicFeed konum tabanlı bir haber uygulaması olarak her kullanıcıya etrafında olup biteni anlatması için olanak sunuyor. Türkiye’de geliştirilen uygulama ile tanık olunan bir fiili veya durumu 300 karaktere kadar metin oluşturarak ve görsel veya ses ekleyerek paylaşmak mümkün.

Geliştirilebilir ara yüzü sayesinde ihtiyaca yönelik pek çok yeniliğin eklenebileceğini düşündüğümüz bu uygulama “etik haber” anlayışını nasıl çözecek merak ediyoruz. Haber niteliği taşıyıp taşımadığına kullanıcının karar vermesi özel hayat ve kamusal alan ihlalleri konusunda akıllarda soru işareti bırakıyor. Bakalım nasıl çözümler bulunacak, takipteyiz.

Benzer Yazılar

İnternet Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 6 İlginç Bilgi

HayataRehber

Siberkondria sendromuna dikkat!

HayataRehber

Düşten hızlı internette 7 farklı fırsat

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster