Güzellik

Sakız Çiğnemek Yaşlandırıyor

Sakız çiğnemek yaşlandırıyor

Genç ve güzel bir cilde sahip olmak herkesin arzusu. Özellikle kadınlar, cilt güzelliklerini korumak için hangi bütçeden olursa olsun doğru yöntemleri arayarak genç kalmanın peşindeler. Son yıllarda, yüz hareketleri ve kas çalışmalarıyla cilt şarkılarına çare bulunduğunu iddia eden kişiler, estetisyenler tarafından yalanlanıyor ve aman dikkat deniyor. Bilinenin aksine sakız çiğnemek, cildi fazla hareket ettirecek mimikler yapmak kişiyi yaşlandırır diyen doktorlar, az mimik yapın diyor. 

Tap taze, bebek gibi bir cilde sahip olmak kadın erkek herkesin arzusu içinde olduğu bir arzudur. Büyük oranla kadınların, güzelliklerini kaybetmemeleri ya da geri kazanmaları için uygulama yaptırdığı görülse de son yıllarda erkekler de bu furyaya katıldı.

Cildin taze, güzel ve yeni görünmesi herkesin arzusu olsa da estetik cerrahinin bütçesi herkes için tercih edilebilir düzeyde olamayabiliyor. Böyle durumlarlarda alternatif tıbba ya da yeni çıkan bilgileri denemeye meyillenen insanların son yıllardaki favorisi yüz çalıştırması olmuştu. Yüz kaslarını, vücut kaslarını çalıştırma mantığıyla aynı şekilde çalıştıran bu uygulamada yüz kasları hareket ettirilip belli hareketlerin uygulanmasıyla cilde spor yaptırılıyor. Ancak estetik cerrahlar yüz hareketlerine dayalı uygulamalar hakkında insanları uyarıyor. Özellikle doğru bilinen yanlışlardan sakız çiğnemenin cildi genç tuttuğu efsanesini yıkan uzmanlar, sakız çiğnemek cildi yaşlandırıyor diyor.

Sakız çiğnemek yaşlandırıyor

Cilt kaslarının fazla çalıştırılmasının, fazla mimik yapılmasının, sakız çiğnenmesinin kasları proveke ederek kırışmasına neden olduğunun altını çizen estetik cerrahlar, çözüm olarak sunulan bilgilerin kimlerden geldiğini araştırın diyor. Mimik çizgileri olarak ifade edilen kırışıklıkların, cilt kaslarının fazla hareket ettirilmesi sonucu oluştuğunu ifade eden uzmanlar, ne kadar az mimik o kadar az kırışıklık diyor. Siz de sakız çiğneyerek genç kalmaya çalışanlardansanız bir kez  daha düşünün. 

Benzer Yazılar

DAHA MUTLU HİSSETMEK ELİNİZDE!

HayataRehber

Nane Maskesiyle Cildinizi Canlandırın!

HayataRehber

Saç Rengini Doğal Yollarla Açmak için Kolay Yollar

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster