Sosyal Medya

Sosyal medyada asla paylaşmamanız gereken 3 şey

Sosyal medyada asla paylaşmamanız gereken 3 şey

Günlük hayatımızın değişilmezleri arasında olan sosyal mecralarda her gün milyonlarca paylaşım yapılıyor. Ancak bu paylaşımlar yapılırken kendinizi tehlikeye atmış olabileceğinizi biliyor musunuz? İşte sosyal medyada asla paylaşmamanız gereken 3 şey…

1- Ehliyet ve benzeri kimlik bilgileri

Yapılan araştırmalara göre, ilk kez ehliyet alan ya da kimliğini yenileyen kişiler bu anı sosyal medya hesaplarında paylaşarak internete yayıyor.

Kimlik hırsızları; üzerinde isim, doğum tarihi ve benzeri kişisel bilgiler olan bu tür paylaşımları kovalayarak sahte kimlikler yaratabiliyor.

2- Tatil fotoğrafları ve yer bilgileri

Sosyal mecralarda en çok yapılan paylaşımların başında gelen tatil fotoğrafları da hırsızların hedefleri arasında.

Tatil fotoğraflarından ve daha önce yapılmış paylaşımlardan yola çıkarak kişilerin oturduğu evleri tespit eden hırsızlar, boş olduğuna emin oldukları daireleri hedef alıyor.

3- Banka hesap bilgileri

CNN Money’nin bu konuda yaptığı araştırmaya göre, ilk maaşını alan ya da yeni bir işe girdiğinde hesabına yatan parayı paylaşmayı seven kişilerin sayısı da hiç az değil.

CNN’e göre 2014 yılında güvenlik güçleri ABD’de bu paylaşımları takip ederek yüzlerce kişiyi dolandıran büyük bir çeteyi çökertti.

Benzer Yazılar

Fotojenik Olmanın Sırrı

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster