Ortaokul

TEOG’da Açık Uçlu Sorular Çıkacak!

TEOG’da Açık Uçlu Sorular Çıkacak! 

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yeni müfredatı tanıtmakla birlikte Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında yapılacak sınavlarda açık uçlu sorular sorulacağını da açıkladı.

Teog’daki açık uçlu sorularla ilgili sorular ve cevaplar:

TEOG’da açık uçlu sorular ne zaman sorulmaya başlanacak?

Uygulamaya 2017-2018 eğitim-öğretim yılında başlanacak.

Kasım ayında yapılacak olan birinci dönem TEOG’da açık uçlu soru çıkacak mı?

2017-2018 eğitim-öğretim yılındaki ilk TEOG sınavında ve sonrasında ikinci ‘TEOG’da da açık uçlu sorular yer alacak.

Hangi dersten kaç açık uçlu soru çıkacak?

Bazı derslerden bir, bazılarından iki soru olmak üzere toplamda 6-8 arasında açık uçlu sorular sorulacak. Ancak soruların derslere dağılımı henüz net değil.

Açık uçlu soruların cevaplarının değerlendirilmesi nasıl olacak?

Sorular herhangi bir tartışmaya ortam oluşturmayacak, kişisel yorumu içermeyecek ancak verilen bilgilerin analiz edilerek cevaplanabilecek şekilde olacak. En az iki puanlayıcının açık uçlu soruları okuyacağı sınavda, puanlayıcılar değerlendirdiği sınavın hangi öğrenciye ait olduğunu bilmeyecek. İki puanlayıcının puanı farklı olursa, öğrencinin cevabı soruyu hazırlayan üst puanlayıcı tarafından değerlendirilecek. TEOG puanları açıklandığında, öğrencilere soruların imajları doğru cevaplar ile sunulacak.

TEOG’da çıkacak açık uçlu soru örnekleri var mı?

MEB, öğrencileri TEOG’daki açık uçlu sorulara hazırlamak amacıyla destekleme ve yetiştirme kurslarında sunulan, kazanım kavrama testlerinde açık uçlu soru yöneltecek. Kazanım kavrama testlerindeki açık uçlu sorularla öğrenciler, TEOG sınavındaki yeni uygulama için “tatbikat” yapmış olacak.

 

Benzer Yazılar

10 Madde ile Ders Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

HayataRehber

İki öğrenci bir odada kalamayacak

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster