Yuksek Lisans

TEV Doktora Bursu

TEV Doktora Bursu

Türkiye Eğitim Vakfı (TEV) tarafından verilen TEV Doktora Bursu, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan doktora programlarındaki öğrencilere verilen bir burstur.

TEV doktora bursu, her ders yılı sonunda başarılı olduğu belgelenen öğrencilere, normal öğrenim süresi boyunca verilmektedir. Normal öğrenim süresini tamamlayan öğrencilerin bursu ise haziran ayı sonunda kesilmektedir.

NOT: TEV bursu kapsamında, bir öğretim döneminde Ekim-Haziran ayları arasında (9 ay) ödeme yapılmaktadır. Diğer aylarda ödeme yapılmamaktadır.

TEV Doktora Bursuna Kimler Başvurabilir?

35 yaşını geçmemiş, maddi desteğe ihtiyacı olan (başka bir burs almayan ve çalışmayan), genel akademik not ortalaması 4 üzerinden en az 3 olan doktora öğrencileri burs başvurusunda bulunabilirler.

TEV Doktora Bursu’na Nasıl Başvurulur?

TEV Doktora Bursu’na başvurmak isteyen öğrenciler TEV’in internet sitesinden temin edecekleri “TEV Burs Başvuru Formu”nu doldurup, başvuruda istenilen diğer belgeleri de forma ekleyerek Enstitü Müdürlükleri’ne teslim ederler. Bu sayede başvuruları gerçekleşmiş olur.

TEV Doktora Bursu Başvuru Belgeleri Nelerdir?

TEV Doktora Bursu’na başvuracak öğrencilerin “TEV Burs Başvuru Formu” ile birlikte teslim etmesi gereken diğer belgeler şunlardır:

Transkript,

Doktora öğrenimine kabul ve kayıt olduğunu gösteren öğrenci belgeler (kayıt tarihi ve sömestr, doktora dalı açıkça belirtilecek),

İki öğretim üyesinden alınacak tavsiye mektupları,

Uzmanlık dalı ve araştırma programlarını ve neden bu dalda doktora yapmak istediklerini anlatan kısa metin,

Özgeçmiş,

“TEV Burslusu Vicdani Yükümlülük Belgesi” (İnternet’teki başvuru formunun devamında bulunmaktadır),

Nüfus Müdürlüğünden alınmış vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği,

Ailenin ikametgâh ettiği yerleşim yerini gösteren Yerleşim Yeri Adres Belgesi (Muhtarlıktan İkametgâh Belgesi de alınabilir),

Nüfus cüzdanı fotokopisi,

2 adet vesikalık fotoğraf,

Öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi,

Öğrenci adına açılmış banka hesabını gösteren banka belgesi fotokopisi,

Ailenin mali durumunu gösteren onaylı belgeler (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir banka belgesi veya hesap cüzdanı fotokopisi, geliri olmayanlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge).

Benzer Yazılar

Erasmus + (Artı/Plus) Nedir?

HayataRehber

IELTS Nedir? Nasıl başvurulur?

HayataRehber

Adnan Menderes Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster