Yuksek Lisans

TEV Yüksek Lisans Bursu

TEV Yüksek Lisans Bursu

Türkiye Eğitim Vakfı (TEV) tarafından verilen TEV Yüksek Lisans Bursu, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan tezli yüksek lisans programlarındaki öğrencilere verilen bir burstur.

TEV Yüksek Lisans Bursu, her ders yılı sonunda başarılı olduğunu belgeleyebilen yüksek lisans öğrencilerine, normal öğrenim süresi boyunca verilmektedir. Normal öğrenim süresini tamamlayan öğrencilerin bursu ise haziran ayı sonunda kesilmektedir.

NOT: Bir öğretim döneminde sadece Ekim-Haziran Ayları arası (9 ay) ödeme yapılmaktadır. Diğer aylarda ödeme yapılmamaktadır.

TEV Yüksek Lisans Bursuna Kimler Başvurabilir?

30 yaşını geçmemiş, maddi desteğe ihtiyacı olan (başka bir burs almayan ve çalışmayan), genel akademik not ortalaması 4 üzerinden en az 3 olan yüksek lisans öğrencileri burs başvurunda bulunabilirler.

TEV Yüksek Lisans Bursu’na Nasıl Başvurulur?

TEV Yüksek Lisans Bursu’na başvurmak isteyen öğrenciler TEV’in internet sitesinden temin edecekleri “TEV Burs Başvuru Formu’nu” doldurup, başvuruda istenilen diğer belgeleri de forma ekleyerek Enstitü Müdürlükleri’ne teslim ederler. 

TEV Yüksek Lisans Bursu Başvuru Belgeleri Nelerdir?

TEV Yüksek Lisans Bursu’na başvuracak öğrencilerin “TEV Burs Başvuru Formu” ile birlikte teslim etmesi gereken diğer belgeler şunlardır:

Yüksek lisans öğrenimine kabul ve kayıt olduğunu gösteren öğrenci belgeleri (tezli olup olmadığı, kayıt tarihi ve sömestr, hazırlık sınıfı olup olmadığı açıkça belirtilecek),

Transkript,

İki öğretim üyesinden alınacak referans mektubu,

Uzmanlık dalı ve araştırma programlarını ve neden bu dalda yüksek lisans yapmak istediklerini anlatan kısa metin,

Özgeçmiş,

“TEV Burslusu Vicdani Yükümlülük Belgesi” (Internet’ teki başvuru formunun devamında bulunmaktadır.)

Nüfus Müdürlüğünden alınmış vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği,

Ailenin ikametgâh ettiği yerleşim yerini gösteren Yerleşim Yeri Adres Belgesi (Muhtarlıktan İkametgah Belgesi de alınabilir),

Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

2 adet vesikalık fotoğraf,

Öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi,

Öğrenci adına açılmış banka hesabını gösteren banka belgesi fotokopisi,

Ailenin mali durumunu gösteren onaylı belgeler (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir banka belgesi veya hesap cüzdanı fotokopisi, geliri olmayanlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge).

Benzer Yazılar

Adnan Menderes Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

HayataRehber

Doktora Tez Jürisi

HayataRehber

Yüksek Lisans’da Özel Öğrencilik

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster