Kıyafet Moda

Trend Alarmı: Pötikare!

Trend Alarmı: Pötikare!

Sokağa çıkın ve etrafınıza bakın. Her 5 kişiden birinin pötikare modasına ayak uyduran parçalar taşıdığını göreceksiniz. Bluzlar, elbiseler, aksesuarlar… O bizim masum ve naif bildiğimiz pötikare moda dünyasının yıldızı olup çıktı. Pötikareler artık bildiğiniz gibi değil. Pötikare modasına ayak uydurmak için geç kalmadınız. Hadi hangi parçalarla ve nasıl ayak uyduracağınıza bakalım.Pötikarem olmadan asla…

Bu yaz , pötikareli, sevimli mi sevimli ve bir o kadar çekici kıyafetleri olmayanlar için zor geçecek. Şaka bir yana, birkaç tane pötikareli eşya ile trendi çok iyi yakalayabilirsiniz. Renk konusunda herkesin aklına siyah-beyaz ya da kırmızı-beyaz pötikareler gelse de, siz kendinizi sınırlandırmayın ve tüm renklere açık olun.

Pötikareli elbiseler ile başlayalım. Yazın en güzel parçası olan elbiseler, pötikareli olunca daha bir şenler. Hem günlük hayatta, hem de şık bir davette kullanabileceğiniz pötikareli elbiselerden bir tane seçin. Elbisenizin modern kesimi ve tasarımı, pötikarenin naif yüzünü değiştirmek için şart. Omuzları açık, derin V yakalı ya da sırt dekoltesi olan  pötikareli elbise baş döndürecektir.

Pötikareli aksesuarlar ile devam edelim… Yüzükler, küpeler, çantalar, tokalar… Her yerdeler. Bu aksesuarları kullanırken farklı renklerdeki pötikareleri bir arada kullanmayın yeter. Rüküş olmak da bir tarzdır ama tercih etmeyeceğinizi tahmin ediyoruz.

Pötikareler hoşunuza gidiyor ama bir kıyafet olarak taşımak istemiyorsanız, pötikareli bir şal edinin. Pötikareli şal veya fular, trendi yakalamanıza yardımcı olur…

Pötikareleri kombinlemek çok kolay olmayabilir. Temel olarak, renkleri karıştırmayın yeter. Hemen hemen her pötikare, beyaz renk ile uyum sağlar. Mesela, pötikare bir etek ile beyaz bir tişört yeterli olacaktır.

Başka bir açıdan, turuncu-beyaz pötikareli elbiseniz ile turuncu çantanız gayet uyumlu ve iddialı bir komdin olacaktır. Burada bir tercihte bulunmalısınız, pötikareli kıyasetiniz ile naif bir şıklık yakalamak da, iddialı bir tarz yaratmak da mümkün.

Renkleri ve desenleri içinize sindiği şekilde kullanmalısınız, hepsi bu.

Pötikarenin geniş bir kullanım alanına yayıldığından bahsetmiş olsak da, en yoğun kullanımı günlük kıyafetlerde olduğunu vurgulamalıyız. Günlük, rahat, yazlık pötikareli kıyafetler bu sıcak havalarda kolay ve kullanışlı seçim olacak. Kombinler, iddialı renk kullanımları konusunda dikkatli olduğunuz sürece de, yazın en sevilen trendlerinden birini yakalamış olacaksınız.

Benzer Yazılar

Plajın Olmazsa Olmazları: Plaj Havluları!

HayataRehber

Beyonce’Nin Yeni IVY PARK Koleksiyonu

HayataRehber

Volan Modası

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster