Üniversite

TÜGVA 10 bin öğrenciye ev olacak

TÜGVA 10 bin öğrenciye ev olacak

TÜGVA, her alanda gençlere kucak açıyor. 2017’de 3 bin erkek öğrenciye yuva olan TÜGVA bu yıl bu sayıyı 10 bine çıkaracak

İhtiyaç sahibi öğrencilere yurt bursu veren Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) yeni akademik yılda yüzde 100’lük bir büyümeyle hizmet verecek. 2017’de 3 bin erkek öğrenciye yurt sağlayan TÜGVA yeni dönemde bu sayıyı 10 bine çıkaracak.

TÜGVA Başkanı İsmail Emanet, öğrencilerden yurt ihtiyacına yönelik sayısız mesaj aldıklarını ve Türkiye’nin birçok ilinde yurt hizmeti verilmesi adına gerekli çalışmaları hız kesmeden başlattıklarını belirtti. Emanet, “Gençlerimizin sosyal ihtiyaçlarına uygun şekilde tasarlanmış yurtlarımızda, idareci ve personelimizin desteğiyle öğrencilerimize huzurlu ve güvenli yaşam alanları sunma gayreti içindeyiz” dedi. Ayrıca Türkiye sıralamasında LYS’de dereceye giren öğrencilere yurt bursu imkânı sağladıklarını belirten Emanet, “Üniversite hayatı gençlerin gelecekleri adına son dönüm noktası olarak görülüyor. Ebeveynler için ne denli ehemmiyet arz ettiğini yeni kayıt dönemlerinde tekrardan şahit oluyoruz. Açıkçası biz öğrencilerimizin eğitim hayatları açısından şartlandırılmış hedeflere yönlendirilirken, onlar üzerinde baskı kurulmasını doğru bulmuyoruz. Gençlerimizin kendi potansiyellerini ve ilgi alanlarını keşfederek, doğru adımlar atması ve daima kişisel olarak gelişim içerisinde olmaları için motivasyonlarını arttıran seminerler ve faaliyetler düzenliyoruz” diye konuştu. Yurtlarda kalan öğrencilere dağcılık gibi birçok aktivite imkânı sağlanıyor.

SOSYAL HAYAT DESTEĞİ

Türkiye’nin 38 ilinde 59 yurt ile hizmet veren TÜGVA’da öğrencilerin barınma sorunu çözülmesinin yanı sıra sosyal hayatlarına da destek veriliyor. Öğrenci seçimi mülakatla yapılıyor. Yurtlarda yıl boyunca öğrenciler kariyerlerinde isim yapmış, alanında duayen olmuş kişilerle buluşturuluyor. Öğrenciler için geziler düzenleniyor.

‘SAMİMİ BİR ORTAMA SAHİP’

Serhat ÖNEL (İstanbul): TÜGVA yurdu samimi bir ortama sahip. İçinde bulunduğumuz süre boyunca öğrencileri okudukları bölüm adına yetiştirmeyi, sosyal becerilerini artırmayı ve çağdaş bir görüş benimsetmeyi kendilerine amaç edinmiş olduklarını kendi deneyimimle bizzat yaşadım. Bundan dolayı öğrenim yılı içinde birçok şehir ve kültürel gezi faaliyetleri, spor organizasyonları, alanında yetişmiş uzman kişilerden tecrübe paylaşımı ve bilinçlendirme çabaları ile daha birçok etkinlik yapıldı.
Hasan AY (Kayseri): 5 yıllık üniversite hayatımda gördüğüm en temiz ve en düzenli yurtlardan bir tanesi TÜGVA. Özel günlerde yapılan program ve faaliyetler, bizi bize anlatan yeri geldiğinde tarih, maneviyat kokan ve kendi özümüzü bize hatırlatan çok etkili ve önemli programlardı.

Benzer Yazılar

Anatomik Terimlerin Okunuşları Nelerdir?

HayataRehber

Antropoloji 2017 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

HayataRehber

Gıda Mühendisliği 2017 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster