Üniversite

Üniversite tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken 5 nokta

Üniversite tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken 5 nokta

Gelecekte kendinizi nerede görmek istediğiniz düşünün

Hayat boyu büyük bir zevkle yapmayı planladığınız mesleğe yönelik bölümler için detaylı bilgi sahibi olmanız ilk ve en önemli adım olarak karşınıza çıkar.

Öğretim programı hakkında bilgi edinin

Tercih etmeyi düşündüğünüz bölümde hangi dersleri alacağınız hakkında detaylı bilgiler edinin. Akademik güncel gelişmelere kolaylıkla erişebileceğiniz ve ufkunuzu açabilecek imkanlara sahip olup olmadığına bakın.

Akademik kadrosuna göz atın

Tercih etmeyi düşündüğünüz bölümlerde ders veren akademisyenleri daha yakından tanımak ve daha önce yapmış oldukları yayınlar ve verdikleri dersler hakkında bilgi almanız, size oldukça önemli bilgiler verir.

Ders dışı faaliyetler hakkında bilgi edinin

Çünkü üniversite hayatı sadece akademik eğitimle geçecek bir zaman dilimini ifade etmez. Öğrenci kulüpleri, yurt içi ve yurt dışı değişim programları da en az öğretim kalitesi kadar önemlidir.

 
 

Köklü üniversiteler her zaman ilk tercihiniz olsun

İlk kurulan vakıf üniversitelerimizden olan ve İstanbul’un Anadolu yakasında eğitim öğretim hizmeti sunan gözde üniversitelerimizden Doğuş Üniversitesi, bugüne kadar olduğu gibi bugün de 20. yılını kutlarken yeni bölümleri ve programlarıyla iddiasını sürdürüyor.

Benzer Yazılar

Radyasyon Dozu Ne Demektir?

HayataRehber

Almanca Öğretmenliği 2017 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

HayataRehber

Hidrojeoloji Mühendisliği 2017 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

HayataRehber

Bir Yorum Yazın

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
x
Göster
×
Göster
×
Göster