Nedir?

Wps nedir?

Wps nedir?

Yeni bir adsl modem aldınız diyelim eskisinden farklı olarak üzerindeki butonları kontrol ederken “Wps” adında bir butona denk gelebilirsiniz. Wps; wi-fi korumalı kurulum anlamına gelmektedir. WPS, özellikle ev kullanıcılarının kablosuz ağ güvenliğini kolayca sağlamaları için düşünülmüş bir standarttır.

Wps bağlantı yöntemleri nelerdir?

WPS’te iki bağlantı yöntemi vardır. Bunlar:1- Birincisi PIN yöntemidir. PIN yönteminde WPS destekli aygıtların yazılımlarından ya da üstlerindeki bir etiketten okunacak bir PIN numarası, WPS anlaşmasını gerçekleştirecek aygıttaki uygun yere yazılır. Bu anlaşmayı gerçekleştirecek aygıt genellikle kablosuz ağ erişim noktasıdır.2- İkinci yöntemde bir düğme devreye girer. Önce cihaz üzerinde WPS yazan düğmeye basarsınız. marka ve modele göre bu düğmeye birkaç saniye basılı tutmanız gerekebilir. Bundan sonra belli bir süre içerisinde erişim noktasına bağlamaya çalıştığınız aygıttaki aynı yine Wps yazan düğmeye basarsınız. Aygıtta fiziksel bir düğme yoksa cihazın yönetim panelinden bu işlemi yapabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Beyaz masa nedir?

HayataRehber

Burgess Göre Emeklilik Nedir?

HayataRehber

Kick boks nedir?

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster