Nedir?

Y.U. Numarası Nedir?

Y.U. Numarası Nedir?

KKTC Uyruklu, Yabancı Uyruklu veya Uyruksuz adayların ösym başvuru işlemleri sırasında tc kimlik numarası yerine kullandıkları 11 haneden oluşan tanıtım numarasıdır. Yu numarasını ösym nin internet sitesindeki “Aday İşlemleri Sistemine Giriş” alanından gerekli bilgileri doldurarak alabilirsiniz.

Y.U. Numarası Almak

Yurt dışından başvuran adaylar ÖSYM’nin Internet sayfasındaki “Y.U. Numarası Edin” başlıklı alana giriş yaparak bu alandaki açıklamalar doğrultusunda Y.U. Numarası ile şifrelerini edineceklerdir. Bu Y.U. Numarası ile şifrelerini de sadece http://ais.osym.gov.tr adresinde yapacakları işlemler için kullanacaklardır.

Yurt içinden başvuracak adayların Y.U. Numarası almalarına gerek yoktur, başvuru merkezine şahsen başvurarak başvurularını yapacaklar ve şifrelerini başvuru merkezinden alacaklardır.

Y.U. Numarası ve şifre sadece bir kez edinilebilir. Şifre, hem bu sınavın bütün aşamalarında, hem de adayın ÖSYM ile ilgili elektronik ortamda yapacağı bütün işlemlerde gerekli olacağından aday tarafından özenle saklanmalıdır.

YÇS’ye başvurduktan sonra Merkezimizle yapılacak her türlü yazışmada “T.C. Kimlik Numarası”nın belirtilmesi zorunludur. T.C. Kimlik Numarası belirtilmeyen dilekçeler işleme konulmaz.

Benzer Yazılar

Eksuda Nedir?

HayataRehber

Tam Güneş Tutulması Nedir

HayataRehber

NBR nedir?

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster