Bitkilerin faydaları

Yılan yağının yararları nelerdir?

Yılan yağının yararları nelerdir?

 • Birçok kemik ağrısına iyi gelir. Artrit, eklem ağrısı, kas ağrıları ve gut gibi birçok kronik kemik ağrısı türüne fayda sağlar. İçerisinde bulunan omega 3 yağ asitleri sayesinde sert eklemleri gevşetir, iltihaplanmayı azaltır.
 • Yaraların iyileşmesini hızlandırır. Düzenli kullanılmasıyla yaraları iyileştirir.
 • Kalp sağlığını korur. Omega 3 yağ içeriği sayesinde kalp krizi ve felç geçirme riskini azaltarak kalbi korur. Aynı zamanda kalp ritmini de düzenler.
 • Cilde iyi gelmesi yılan yağının faydaları arasındadır. Cildi nemlendirir, korur. Ciltteki soyulma, çatlama, kuruma yada iltihaplanmaya yararlı bir yağdır. Ciltteki iltihaplanmayı hafifletir. Cildin daha sağlıklı ve daha genç görünmesine yardım eder.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir. İçeriğinde bulunan koruyucu bileşikler sayesinde bağışıklık sistemine etki ederek hastalıklara karşı koruma sağlar.
 • Depresyona iyi gelir. Ruh halini olumlu etkiler, endişeyi engeller. Hormonları dengeleyici etkisi vardır. Endişeli ve kızgın olduğunuz zamanlarda az miktarda yılan yağı ile göğsünüzü ovarak rahatlayabilirsiniz. Bu ruh halinizi rahatlatır, iyileştirir.
 • Hipertansiyonu düşürücü etkisi vardır. Yapısında bulunan omega 3 asidi kan basıncını düşürür. Kan basıncının düşmesiyle yüksek tansiyon da düşürülür.
 • Egzamaya iyi gelir. Cilt döküntüleri olarak görülen egzamaya yarar sağlar.

YILAN YAĞININ SAÇA FAYDALARI NELERDİR?

 • Saç uzamasına ve saçların bakımlı görünmesine yardım eder.
 • Aynı zamanda saç dökülmelerini önlemek için de kullanılır. Bu etkisi için saç derisine masaj yaparak sürülebilir.
 • İçeriğindeki omega 3 yağ asitleri sayesinde saç derisini nemlendirir, saç foliküllerinin sağlığını iyileştirir.
 • Saçların erken beyazlamasını da engeller.
 • Saçlara parlaklık verir.

Yılan Yağı

YILAN YAĞI SAÇ UZATIR MI?

Saçların kolay uzaması için birçok yağ kullanılarak birçok yöntem denenebilir. Yılan yağı saç uzamasına ve saçların bakımlı görünmesine yardım eder. Saçların kolay uzaması için farklı yağlarla karıştırılarak da saç derisine masaj yapılarak sürülebilir. Saçların hızlı uzaması için saça masaj yapılarak sürüldükten sonra yarım saat beklenerek saçlar ılık su ile yıkanabilir. Bu işlem haftada 2-3 kez tekrarlanabilir.

YILAN YAĞI KAŞ ÇIKARIR MI?

Saçları uzatması, gürleştirmesi ve bakım yapmasının yanında kaşlar için de faydalı bir yağdır. Kaş bakımı için kullanılabilir. Kaşların çıkmasına yardım eder.

YILAN YAĞI SAKAL ÇIKARIR MI?

Yılan yağı sakal çıkmasına fayda sağlayan bir yağdır. Sakalların gürleşmesi, sağlıklı uzamasına ve çıkmasına yardım eder. Bu etkisi için parmak uçlarınıza 6 damla yılan yağı damlatın. Sakal çıkmasını istediğiniz kısımlara bu yağı güzelce masaj yaparak yedirerek sürün. Yağı sürdükten sonra 2 saat kadar sürdüğünüz kısımları yıkamayın. 2 saat sonra ılık su ile yüzünüzü ve sakal bölgenizi yıkayabilirsiniz. Haftada 2-3 kez bu uygulamayı sakal çıkmayan kısımlara yapabilirsiniz. Sakalın çıktığı kısımlara uygulama yapmamanız tavsiye edilir. Yağı sürdükten sonra hemen sakalınız çıkıyorsa yağı kullanmayı bırakabilirsiniz. Fakat çıkmıyorsa birkaç ay sabırla yağı kullanmalısınız. Sakal çıkma süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Sakalın kolay çıkmasına yardım etmesi için yılan yağı ile birlikte sarımsak yağı, zeytinyağı, jojoba yağı yada badem yağı da kullanabilirsiniz. Aniden gür bir şekilde sakal çıkmaya yada sakal bölgenizde farklı alerjik durumlar görünmeye başlarsa hemen yağın kullanımını bırakmalısınız.

YILAN YAĞI NASIL ELDE EDİLİR?

Yılan yağı Güney Afrika bölgesindeki zehirsiz yılanların yağlarının çıkarılmasıyla elde edilir. Bu yılanlar genellikle Afrika’daki çöl bölgesinde yaşamaktadır. Zehirsiz yılan türleridir. Zehirli olması halinde zehri insan vücuduna da geçebilirdi. Bu nedenle yağ için zehirsiz yılan türleri kullanılır. Yılan türleri doğadan toplanarak zehir testinden geçirilir. Bu şekilde yılan zehirliyse de bu bilinmiş olur. Zehirsiz yılanlar soğuk pres yapılarak yağları ayrıştırılır. Yağlar cam kavanozlara konularak serin bir yerde bekletilir. Sonrasında yılan yağları kullanım için hazırdır.

YILAN YAĞININ ZARARLARI NELERDİR?

 • Bazı kişilerde alerjik etkileri görülebilir. Mide rahatsızlığı, mide bulantısı, kusma, kramp, boğazın veya dudakların şişmesi, solunumun zorlanması gibi alerjik etkileri görülürse hemen kullanmayı bırakmalısınız.
 • Bazı kişilerde deriye uygulandığında cildin iltihaplanması, ciltte kızarıklık, kaşıntı veya şişme görülebilir. Bu nedenle cildiniz için kullanmadan önce derinize birkaç damla damlatın, birkaç saat içinde olumsuz bir reaksiyon olup olmadığına bakın.

Benzer Yazılar

Domatesin yararları nedir?

HayataRehber

Çitlembik yağının yararları nelerdir?

HayataRehber

Goji Berry faydaları nelerdir?

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster