Üniversite

Yurtdışında ücretsiz okuyabileceğiniz üniversiteler

Yurtdışında ücretsiz okuyabileceğiniz üniversiteler

1-TALLINN UNİVERSITY OF TECHONOLOGY – ESTONYA

Estonya’nın başkenti Tallinn’de bulunan Tallinn Üniversitesi Estonya’da bulunan tek teknik üniversite. 1918 yılında kurulan Tallınn Üniversitesi’nde ücretsiz mühendislik eğitimi almak mümkün. 

2-CENTRAL EUROPEAN UNIVERSITY – MACARİSTAN

Orta Avrupa Üniversitesi (Central European University), 1991 yılında kuruldu. Üniversite Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yer alıyor. Oldukça zengin kütüphaneye sahip üniversitede, master öğrencilerinin %80’i, doktora öğrencilerinin de %92’si, %100 burslu okuyor.

3-UNIVERSITY OF BREMEN – ALMANYA

1971 yılında kurulan University of Bremen, Almanya’da “Elit üniversite” olarak sınıflandırılan 11 eğitim kurumundan biri. Bremen’deki üniversitede, tüm lisans ve yüksek programlarına, şehir içi ulaşım da dahil sömestr başına 275 Euro ödeyerek okumak mümkün. 

4-NATIONAL RESEARCH UNIVERSITY HIGHER SCHOOL OF ECONOMICS – RUSYA

1992’de kurulan Natıonal Research Unıversıty Hıgher School Of Economıcs, Rusya’nın başkenti Moskova’da yer alıyor National Research University Higher School of Economics’te tüm doktora programları ücretsiz.

5) AALTO UNIVERSITY – FİNLANDİYA

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de yer alan Aalto University’de tüm eğitim programları ücretsiz olarak sunulmaktadır. Aalto University’nin dünya çapında 400’den fazla üniversite ile ortaklığı bulunuyor.

Benzer Yazılar

Göz Hastalıklarının Etiyoloji Nedenleri Nelerdir?

HayataRehber

Havacılık Elektrik ve Elektroniği 2017 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

HayataRehber

Göz Kusurları Nelerdir?

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster